Roland VersaUV LEJ-640

Hybrydowy ploter płaski UV-LED

Urządzenie LEJ-640 stanowi innowację pod względem wysokości druku, umożliwiając zarówno druk arkuszowy, jak i z roli na rolę w pojedynczym urządzeniu. Drukując atramentami CMYK, białym i lakierem na właściwie każdym podłożu o grubości do 13 mm, urządzenie LEJ może produkować bardzo szeroką gamę wielkoformatowej grafiki.

Zaawansowane atramenty ECO-UV

Schnący błyskawicznie i elastyczny atrament ECO-UV zapewnia wysoką gęstość i szeroką gamę kolorów. Wybierz spośród dwóch receptur, oryginalnego atramentu ECO-UV w kolorach CMYK, białym i bezbarwnym. Receptura ECO-UV tworzy druki, które nie wymagają odgazowania i mogą rozciągać się wokół zakrzywionych powierzchni i krawędzi bez pęknięć.

Jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji VersaUV jest zdolność atramentu bezbarwnego ECO-UV (lakieru) do tworzenia szerokiej gamy efektów specjalnych, od wykończeń matowych

i błyszczących, po znakomite efekty punktowe. Przez nakładanie wielu warstw bezbarwnego atramentu można w prosty sposób uzyskać efekt tłoczenia, a także tworzyć naprawdę unikatowe, niestandardowe efekty, od kropelek wody przez sztuczną skórę po skórę krokodyla, a nawet pismo Braille'a.

Atramenty ECO-UV przylegają do szerokiej gamy poddanych obróbce i nie poddanych obróbce podłoży, oferując niezrównaną gamę kolorów i wyrazistość obrazu. Tworzą druki, które nie wymagają odgazowania

i mogą rozciągać się wokół zakrzywionych powierzchni i krawędzi bez pęknięć. Atramenty ECO-UV są pakowane w wygodne kasety o pojemności 220 ml.

Ploter LEJ-640 jest wyposażony w opcję lakieru do tworzenia wspaniałych efektów tekstur, w tym efektu matowego, błyszczącego i efektu wytłaczania. Oferując ochronę przed zadrapaniami

i działaniem środków chemicznych, atramenty ECO-UV mają trwałość do sześciu miesięcy przy zastosowaniach na zewnątrz, a nawet do dwóch lat przy zastosowaniu opcji lakieru.

Aby zapewnić łatwą wentylację przy zastosowaniu atramentów Eco-UV, ploter LEJ-640 jest wyposażony w wyciąg wentylacyjny, który można łatwo podłączyć do systemu filtracji powietrza.

Proste drukowanie hybrydowe

Drukuj na rolkach papieru lub folii, a następnie dołącz w kilka chwil tylny i przedni stół składany, aby umożliwić drukowanie na pełnych arkuszach nośników sztywnych i podłożach ekspozycyjnych.

Wydruk na próbę

Jeżeli wymagasz szczegółowych wydruków próbnych, hybrydowy ploter płaski UV-LED LEJ-640 jest zgodny z wiodącym oprogramowaniem do proofingu. Obsługuje między innymi Fiery XF RIP, EFI Color Proof XF, GMG Color Proof, Color Tuner i CGS ORIS FlexoProof/Dot Proof. Jeżeli chodzi o precyzyjne zarządzanie kolorami, Roland oferuje oprogramowanie i1Basic Pro 2 firmy X-Rite do kalibracji monitora w celu wyświetlania dokładnych kolorów cyfrowych.

Następny poziom drukowania hybrydowego

W trybie wysokiej prędkości ploter LEJ-640 zapewnia maksymalną wydajność druku 12,4 m.w./h, produkując druki w rozdzielczości 1440 x 1440 dpi z płynnymi przejściami tonalnymi wysokim poziomem szczegółowości.

Wydajne wykorzystanie atramentu

Zastosowany w LEJ-640 system automatycznej cyrkulacji atramentu poprawia jakość obrazów, obniżając koszty eksploatacji. Zapobiega osadzaniu się pigmentów w przewodach atramentu i zapewnia stałą gęstość atramentu, która redukuje ilość odpadów i zapewnia wyjątkową jakość obrazu, nawet podczas długich nakładów.

Bardzo wydajne i bezozonowe lampy LED

Ploter LEJ-640 UV-LED jest wyposażony w lampy LED, które zapewniają szybkie utwardzanie

i przyspieszają drukowanie. Przy trwałości do 10 000 godzin, dziesięciokrotnie wyższej od konwencjonalnych lamp utwardzających UV, pracują one w niskiej temperaturze i umożliwiają drukowanie na materiałach wrażliwych na ciepło bez uszkodzeń podłoża. Można je błyskawicznie włączać lub wyłączać, dzięki czemu możliwa jest praca na żądanie, która nie wiąże się z długim czasem rozgrzewania.

Łatwe i energooszczędne podłączenie elektryczne

LEJ-640 oferuje najniższe zużycie energii w swojej klasie i w przeciwieństwie do innych technologii druku w szerokim formacie, wystarczy standardowe gniazdko elektryczne bez dodatkowego zasilania lub konfiguracji.  Wykorzystując ułamek mocy wymagany przez plotery płaskie konkurencji, LEF oferuje znaczne oszczędności w rocznych kosztach energii elektrycznej.

Bezproblemowy system nawijania

Ploter LEJ-640 jest wyposażony w automatyczny system nawijania nośnika, umożliwiający bezobsługowy zadruk zwoju, z optymalnym podawaniem i prowadzeniem nośnika.

Wydajne oprogramowanie VersaWorks 6 RIP w komplecie

Seria VersaUV LEF-300 zawiera najnowsze oprogramowanie VersaWorks 6 RIP, wyposażone w intuicyjny interfejs do płynnej obsługi i zarządzania zadaniami oraz natywną obsługę architektury

64-bitowej i dwurdzeniowej dla plików PDF, EPS, PS i PDF 2.0 z precyzją i wysoką prędkością. W VersaWorks 6 możesz automatycznie generować warstwę White, Gloss i Primer bezpośrednio w oprogramowaniu RIP za pomocą funkcji Special Color Plate Generation.

Speyfikacja techniczna:

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE PRODUKTU?

BROSZURA

ZNAJDŹ NAS

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram