Płaskie stołowe urządzenie drukujące VersaUV

LEF2-200 / LEF2-300

Kompaktowy ploter UV-LED do drukowania najwyższej jakości grafik na praktycznie każdej powierzchni. W odróżnieniu od innych drukarek atramentowych, zastosowany atrament

ECO-UV natychmiastowo utwardza się na powierzchni materiału, dzięki czemu można drukować bezpośrednio na takich materiałach jak PVC, plastik, płótno, drewno, skóra, tekstylia itp. Można załadować materiały o grubości nawet

100 mm, a tolerancja wysokości 2 mm gwarantuje znakomitą spójność na nieregularnych i zakrzywionych przedmiotach.

Wybór obszarów produkcji i druku

 

Linia LEF2 oferuje wybór dwóch modeli o różnych obszarach i prędkościach druku, dzięki czemu możesz lepiej dopasować się do zakresu zleceń i rozmiaru przedmiotów, które mają być drukowane.

Funkcje służące wydajności

System automatycznego ustawiania wysokości szybko wykrywa wysokość materiału, a zoptymalizowane ruchy stołu eliminują ryzyko utraty pracy przy otwarciu pokrywy pozwalając na nieprzerwaną pracę. 

Przyrząd pozycjonujący 

LEF2 doskonale nadaje się do drukowania bezpośrednio na nietypowo ukształtowanych przedmiotach, przyrząd pozycjonujący pomaga łatwo ustawić je na stole drukującym.

Inteligentne drukowanie testowe
Oszczędność czasu i materiałów dzięki zmianie położenia wydruku testowego – wykonuj wielokrotnie druk testowy na tym samym materiale. 

Podłącz i drukuj
Urządzenie drukujące UV LEF2 podłącza się do zwykłego gniazdka zasilającego. Wykorzystując ułamek mocy, jakiej wymagają inne plotery płaskie, LEF2 oferuje znaczne oszczędności w rocznych kosztach energii elektrycznej.

System wyrównywania LED 
Wbudowany system wyrównywania LED ustawia punkt początkowy podczas drukowania na różnych nośnikach – używa go jako dwupunktowego układu odniesienia do wykrywania płaskich kształtów lub jako centralny punkt początkowy na przedmiotach zakrzywionych lub o nieregularnych kształtach. Jest to przydatna funkcja przyspieszająca drukowanie.

Roland Intelligent Pass Control – Inteligentna kontrola przejścia Kontroluje umieszczanie kropli atramentu między poszczególnymi przejściami w celu zapewnienia wyższej wydajności i doskonałej jakości grafiki we wszystkich trybach drukowania. 

Połączenie Ethernet 
Drukuj z dowolnego miejsca – wbudowane złącze Ethernet umożliwia podłączenie urządzenia LEF2 do istniejącej sieci.

Stół ssący 
LEF2-300 posiada wbudowany stół ssący zapewniający stabilny i wysoce jakościowy druk. Jest on idealny do efektywnego i dokładnego osadzania cienkich i delikatnych nośników. Do plotera LEF2-200 stół ssący dostępny jest opcjonalnie.

Znakomite wyniki dzięki opcjom atramentów ECO-UV

Urządzenie LEF2 jest wyposażone w atrament ECO-UV w kolorach CMYK, białym i błyszczącym (lakier). Błyskawicznie wysycha tworząc wielobarwny produkt o wyrazistych szczegółach i wysokiej gęstości żywych kolorów. Atrament ECO-UV nie wymaga odparowania i jest odpowiedni do druku na krzywiznach i nieregularnych powierzchniach bez pękania.
Atramenty ECO-UV są bardzo trwałe, nadając grafice używanej we wnętrzach odporność na zarysowania i oddziaływania chemiczne, a grafika eksponowana na zewnątrz wytrzymuje do sześciu miesięcy, natomiast w przypadku wykończenia lakierem nawet dwa lata.
Atrament ECO-UV jest dostarczany w zamkniętych kasetach o pojemności

220 ml i jest bezpieczny po utwardzeniu.

Wydajność i spójność atramentu

Urządzenia drukujące serii UV LEF2 są wyposażone w automatyczny system cyrkulacji atramentu, który znacznie ogranicza koszty eksploatacji, utrzymując najwyższą jakość obrazu i doskonałe kolory, nawet podczas wysokonakładowych zadań. Kontrolowana cyrkulacja atramentu oznacza,

że pigmenty atramentu nie mogą się osadzić w przewodach i zapewnia spójność jego jakości i gęstości.

Wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa

W ploterach LEF2 zastosowano również nowy system czyszczenia. Funkcja odświeżania głowicy usuwa wszelkie pozostałości atramentu na głowicach, dzięki czemu poprawia żywotność plotera.

Jeżeli głowica drukująca ulegnie zablokowaniu, nowa funkcja maskowania dyszy umożliwia kontynuowanie drukowania przy użyciu połowy głowicy drukującej. Szczelna pokrywa chroni operatora przed promieniowaniem UV i zapobiega dostawaniu się pyłów na drukowane powierzchnie w czasie wykonywania nadruków. 
Do plotera LEF2 dostępny jest opcjonalny system filtracji powietrza.
Można go umieścić pod urządzeniem i zawiera on filtr z węglem aktywnym, który skutecznie usuwa zapach i substancje lotne, które występują podczas drukowania.

Atrament podkładowy w zestawie

 

Dawniej, jeżeli chciałeś drukować na materiałach, do których atrament nie przylegał z łatwością, należało ręcznie nałożyć warstwę podkładową. Ploter LEF2 może być wyposażony opcjonalnie w atrament podkładowy (primer) do szybkiego i wygodnego gruntowania przedmiotów na różnorodnych podłożach. Użytkownicy mogą łatwo i precyzyjnie przygotować przedmiot do indywidualizacji, nanosząc atrament podkładowy bezpośrednio z pliku w programie VersaWorks 6 RIP przed naniesieniem pełnobarwnej grafiki. Dzięki temu dodawanie grafiki do trudnych materiałów jest znacznie czystsze i wydajniejsze. Przyleganie atramentu może się różnić zależnie od podłoża i warunków.

Drukuj błyszczące i trójwymiarowe wykończenia

Oprócz drukowania w pełnej gamie kolorów, urządzenie LEF2 można wykonywać wysokiej jakości błyszczące i matowe wykończenia UV oraz imitować trójwymiarowe wytłoczenia stosując kilka warstw bezbarwnego atramentu. Siedemdziesiąt dwa gotowe do użycia wzory tekstur są załączone do natychmiastowego użytku zaraz po instalacji urządzenia, a ponadto możesz stworzyć swoje własne, spersonalizowane efekty specjalne.

Wydajne oprogramowanie VersaWorks 6 RIP

w komplecie

Seria VersaUV LEF2 zawiera najnowsze oprogramowanie VersaWorks 6 RIP, wyposażone w intuicyjny interfejs do płynnej obsługi

i zarządzania zadaniami oraz natywną obsługę architektury

64-bitowej i dwurdzeniowej dla plików PDF, EPS, PS i PDF 2.0

z precyzją i wysoką prędkością.

Z oprogramowaniem VersaWorks 6 możesz automatycznie generować białe, przezroczyste (błyszczące) i podkładowe powłoki bezpośrednio w oprogramowaniu RIP dzięki funkcji generowania specjalnych powłok kolorystycznych.

Funkcja dopasowywania kolorów zapewnia spójność kolorów pomiędzy wieloma ploterami tego samego modelu. Jeżeli masz więcej niż jedno urządzenie drukujące , możesz wykonywać duże i spójne serie produkcyjne.

Jeżeli głowica drukująca ulegnie zablokowaniu, nowa funkcja maskowania dyszy umożliwia kontynuowanie drukowania przy użyciu połowy głowicy drukującej (np. powłoka biała, CMYK i przezroczysta) w jednej grupie roboczej, aby drukowane były w trybie ciągłym.

Ponadto VersaWorks 6 pozawala dodawać kilka plików wydruku (np. powłoka biała, CMYK i przezroczysta) w jednej grupie roboczej, aby drukowane były w trybie ciągłym.

Możliwe jest również drukowanie zmiennych danych, co ułatwia produkcję obiektów z numerami seryjnymi i nazwami.

Jeżeli pracujesz na wymagającym materiale, który wymaga dodatkowego utwardzania, możesz zastosować dodatkowe utwardzanie UV bezpośrednio używając VersaWorks 6 na określonym obszarze, który został zadrukowany.

Energooszczędność, brak ozonu i filtry na opary

Urządzenie drukujące UV LEF2 podłącza się do zwykłego gniazdka zasilającego. Wykorzystując ułamek mocy, jakiej wymagają inne plotery płaskie, LEF2 oferuje znaczne oszczędności w rocznych kosztach energii elektrycznej.
Urządzenie LEF2-200 wykorzystuje do utwardzania lampy UV LED, oferujące nawet dziesięciokrotnie dłuższą trwałości niż konwencjonalne lampy UV. Lampy LED można błyskawicznie włączać i wyłączać, dzięki czemu możliwa jest produkcja na żądanie bez typowego czasu rozgrzewania.
Ponadto ploter LEF2 automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii, jeśli nie jest używany przez dłuższy czas. W celu zapewnienia optymalnej jakości druku wokół krzywizn przedmiotów, ploter LEF2-200 ma wbudowane filtry mgiełki, które wychwytują resztki atramentu, który unosi się w postaci mgiełki podczas drukowania na krawędzi lub krzywiźnie przedmiotu. Pozwala to zmniejszyć zużycie atramentu i powstrzymuje jego osadzanie się na wewnętrznych elementach urządzenia. 

Opcjonalny system filtracji powietrza

Do plotera LEF2-300 dostępny jest system filtracji powietrza (LEF2-200 - opcjonalnie). Zawiera on filtr z węglem aktywnym, który skutecznie usuwa zapach i substancje lotne, które występują podczas drukowania. Moduł można wykorzystać jako podstawę plotera.

Specyfikacja 

Max. szerokość nośnika                    

Max. długość nośnika                       

Max. wysokość nośnika

Max. obszar zadruku

Atrament

Kolory

LEF2-200                                                       LEF2-300

 

538 mm                                                          800 mm

360 mm                                                          360 mm

100 mm                                                          100 mm

508 mm x 330 mm                                         770 mm x 330 mm

ECO-UV (EUV, EUV4) 220 ml cartidge         (EUV, EUV4) cartidge 500 ml (biały 220 ml) 

5 kolorów (CMYK + white)                             6 kolorów (CMYK + white + lakier x2)

5 kolorów (CMYK + white / primer)                6 kolorów (CMYK + white + lakier + primer)

6 kolorów (CMYK + white + lakier)

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE PRODUKTU?

ZNAJDŹ NAS

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram